Pokoří nový Jeep Gladiator Hercules své protivníky? Má k tomu dobře našlápnuto

Jednou z dlouho očekávaných novinek konce loňského roku byl Jeep Gladiator. I když byl nový
pick-up na bázi modelové řady Wrangler světové veřejnosti poprvé představen na autosalonu v Los Angeles už vloni v listopadu, k prodejcům by měl dorazit až ve druhé polovině roku letošního.

Rozmanitost v provedení

Jméno Gladiator není pro příznivce automobilky Jeep neznámé. Toto jméno firma používala již v letech 1963 až 1988 pro jeden ze svých pick-upů, který byl odvozen od modelu Wagoneer.

Nový Jeep Gladiator by se měl na automobilovém trhu objevit ve čtyřech různých provedeních – Sport, Sport S, Overland a Rubicon. Poslední zmíněné provedení by mělo být nejschopnější pro využití v terénu. Všechny čtyři uvedené verze budou mít pod kapotou stejný motor – zážehový vidlicový šestiválec Pentastar s objemem 3,6 l, výkonem 213 kW (289 k) a točivým momentem 352 Nm.  Manuály uvádějí, že nový Gladiator dokáže uvést náklad o hmotnosti až 725 kg a utáhnout přívěs s hmotností až 3470 kg. Navíc by v průběhu příštího roku měla na trh přijít další verze – třílitrový turbodiesel.

Za zmínku stojí také karoserie Jeepu Gladiator  – plně konfigurovatelná s oddělenými dveřmi, sklopným předním a odnímatelným zadním oknem, sklopitelnými zadními sedačkami a případně i s volitelnou stahovací plátěnou střechou. Standardní součástí výbavy je i plachta na korbu a další příslušenství pro rozdělení nákladu.

Silný jako Hercules

V kuloárech se ale hovoří i páté verzi Jeepu Gladiator, která by měla nést jméno Hercules. Jeep Gladiator Forum uvedlo, že se v současné době již pracuje na jeho vývoji a zanedlouho bychom se měli dočkat prvního testování prototypů. Jiné zdroje ale uvádějí, že žádný vývoj ostřejší verze Gladiatoru neprobíhá a že automobilka zatím pouze zjišťuje, zda by pro vylepšené provedení Jeepu Gladiator našla uplatnění na trhu. Na to, která z informací se zakládá na pravdě, si ale budeme muset ještě chvíli počkat.

Pokud by se nový Jeep Gladiator Hercules skutečně začal vyrábět, mělo by se podle dosud dostupných informací jednat o pick-up s agresivnější vizáží, vhodný pro jízdu i ve velmi drsném terénu. Tato verze by tak mohla na americkém trhu konkurovat Chevroletu Colorado ZR2, na evropském trhu by se Hercules mohl stát konkurencí pro Ford Ranger Raptor.

 

Pokoří nový Jeep Gladiator Hercules své protivníky? Má k tomu dobře našlápnuto
Přesunout se na začátek