Bazary nabízejí i kvalitní ojetiny. Běžný smrtelník se k nim ale těžko dostane

Autobazary nemají v České republice příliš dobrou pověst. S řadou z nich jsou spojena především negativa. Vše může začínat nekvalitními auty s přetočenými kilometry a upraveným technickým stavem a končit nevybíravým jednáním a tlačením do nevýhodných úvěrových produktů. Zároveň ale nelze říct, že by se v bazaru čas od času neobjevilo nějaké dobré a zajímavé auto. Na prodejní ploše ho ovšem málokdy najdete.

Jsou dobrá ojetá auta

Při pohledu na nabídku ojetin by si člověk řekl, že skoro žádný bazarový vůz není dobrý. Realita však bude přece jenom trochu odlišná. Ne vždy se dobrá ojetina dostane na prodejní plochu bazaru. A když už, je vysoká šance, že brzy zmizí. Možná ještě dříve, než se vůbec dostane na internet. Náhodný návštěvník bazaru může mít štěstí a zrovna narazí na kvalitní auto, se kterým ihned odjede. Ostatní tak mají stále smůlu.

Zdroj obrázku: Freepik

Kvalitní auta jako podpultovky

Ne vždy se ale kvalitní ojetina do prodeje vůbec dostane. Není nic výjimečného, že se z takového auta stane takzvaná podpultovka. Tedy auto, které sice je na prodej, ale rozhodně ne pro každého. Obvykle si ho pro sebe schová někdo z pracovníků bazaru. Ať už pro sebe samotného, nebo někoho ze známých a kamarádů. Je to zcela logický a chytrý krok, protože dokonalá ojetá auta se až tak často neobjeví a mnohdy se při koupi neobejdeme bez kompromisů.

Jak tohle auto získat?

Jak se vlastně k takové podpultovce dostat? Stejně jako v jiných oblastech i zde je to o známých. Mít někoho známého v bazaru je velká výhra a právě tento člověk dá echo, pokud se něco zajímavého objeví. A když známého nemáme? To může být problém. Někteří to řeší tak, že si zde známého co nejrychleji udělají – často nějakým všimným nebo protislužbou. Není to úplně ideální postup, ale i tak se dá v případě hledání dokonalé ojetiny dostat k nejlepším podpultovkám.

Zdroj: https://www.nerdwallet.com/article/loans/auto-loans/buy-used-car
Bazary nabízejí i kvalitní ojetiny. Běžný smrtelník se k nim ale těžko dostane
Přesunout se na začátek