Cesta na dovolenou elektromobilem přináší řadu výhod. Je klidnější, levnější i bezpečnější

Někdo cestuje na dovolenou letadlem, jiný autobusem nebo vlakem a další autem. Naložit vůz po střechu, sednout do něj a směřovat svou cestu do Chorvatska nebo Itálie. To je poměrně běžný kolorit českých prázdnin. Ne každý ale použije své naftové nebo benzinové auto. Mnozí vyrazí elektromobilem. A překvapivě to má výhody. Jaké?

Pravidelné zastávky

Jsou lidé, kteří mají jasný plán. V České republice sednou do auta a kromě pár několikaminutových přestávek na toaletu nebo dotankování jedou stále. Podobné cesty jsou extrémně nebezpečné. Nadměrné přepínání organismu může vést k mikrospánku, kolapsu a dalším problémům. A když je člověk v autě, je to krok od nehody. Elektromobil řidiče prostě donutí zastavit kvůli nabíjení. Proto je taková cesta bezpečnější.

Poznávání zajímavých míst

Cestování autem není o tom, zvládnout na jeden zátah tu nejdelší možnou vzdálenost. Mělo by být o pohodě a poznávání. Mnozí majitelé elektromobilů si svou cestu plánují i s několika mezizastávkami, kde nechybí například nocleh a návštěva zajímavých míst na trase. Dovolená není o tom, být co nejdříve na pláži, ale i něco vidět. Klidně v průběhu cesty. Mezi tím se auto nabije a jede se dál.

Zdroj obrázku: Freepik

Ekonomika cestování

Ceny pohonných hmot stoupají. V kombinaci s vyšší spotřebou nemusí být jízda na dovolenou úplně ideální. Stejně jako v Čechách i v zahraničí však existují místa, kde lze dobít elektromobil celkem výhodně, klidně i zdarma. V tu chvíli přichází do popředí i ekonomika cestování, kdy elektrické auto pomůže celkem výrazně snížit cestovní náklady.

Bezpečnost jízdy

Čím rychleji se s elektromobilem jede, tím větší je spotřeba. Proto je vhodné držet rychlost na uzdě. Pomalejší rychlost může výrazně přispívat také k bezpečnosti. Člověk má čas zareagovat, nehledě na menší následek případné nehody. I to je jedna z výhod, kterou může cesta elektromobilem přinést. Není totiž důležité být v cíli první, ale dojet tam pokud možno co nejbezpečněji.

Zdroj: https://thepointsguy.com/guide/electric-car-road-trip-guide/
Cesta na dovolenou elektromobilem přináší řadu výhod. Je klidnější, levnější i bezpečnější
Přesunout se na začátek