Návštěva v bezkontaktní myčce může skončit katastrofou. Stačí stisk chybného tlačítka

Bezkontaktní mytí aut se stává velkým hitem. Ne každý ale může mít doma wapku, proto míří do různých myček. Auto se zde může umýt celkem jednoduše, rychle a někdy i levně. Ne vždy je to ale tak jednoduché a bezproblémové, jak se zdá. Mnohdy stačí pár chyb, spoleh na ostatní a katastrofa je na světě.

Správný program je důležitý

Bezkontaktní myčky už dávno nefungují na principu, kdy stisknete tlačítko a teče voda. Bezkontaktní myčka dnes může nabídnout hned několik programů. Od prvotního oplachu přes mytí například s mikropráškem po fázi oplachu a nanesení vosku. Neznalí mohou při použití myčky chybovat. Stisknout bez rozmyslu ten nejbližší knoflík nemusí být to pravé. Voda sice teče, ale zcela pod jiným tlakem, než potřebujme, nehledě na její příměsi, které při potřebě umýt moc nepomáhají.

Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na kartáče

Mnoho bezkontaktních myček nabízí kromě proudu vody také kartáče, ze kterých tryská pěna. Nejde už o zcela bezkontaktní mytí, ale někdy je u horších nečistot kontakt potřeba. Problém ale může nastat, pokud podklad není dostatečně mokrý. Drobné kamínky v kartáči udělají na laku pořádnou neplechu. To platí i v případě, kdy před vámi byl v myčce někdo s opravdu znečištěným autem. Vzít takový kartáč do ruky a párkrát s ním přejet po laku auta může být to nejhorší, co svému autu udělat. Dokonalý lak najednou bude mít mnoho viditelných šrámů.

Mytí má posloupnost

Výše jsme uvedli, že mytí v bezkontaktních myčkách nabízí několik programů. Jejich použití by mělo mít vždy určitou posloupnost. Nejde například začít oplachem s voskem, poté demineralizovanou vodou a následně použít mytí mikropráškem. Přeskočení některých funkcí nemusí být vždy úplně špatné, ale nelogická posloupnost je na škodu. Zbytečně to jenom stojí peníze a výsledek nebude absolutně žádný, ne-li ještě horší než před příjezdem na myčku.

Zdroj: https://www.shiny.ca/blog/are-touchless-car-washes-better-or-worse
Návštěva v bezkontaktní myčce může skončit katastrofou. Stačí stisk chybného tlačítka
Přesunout se na začátek