Cestování s dětmi je vždy risk. Správně naplánovat cestu a přichystat auto mnozí rodiče neumí

Léto je doba prázdnin, dovolených i výletů. Řada lidí tak sedá do svého auta s dětmi. Zatímco dospělí si svůj komfort dokážou zajistit, u malých dětí je to jiné. O ten se musí postarat dospělí. Mnozí toto podceňují, a tak zbytečně riskují. Jaký je základ správného cestování s malými dětmi?

Pozor na teplotu v autě

V létě stoupají nejenom teploty vzduchu. Ohřívá se také interiér auta. Pokud budete dítě umísťovat do sedačky, nemělo by to být hned po tom, co přijdete k autu. Je namístě nechat auto trochu vyvětrat nebo vychladit. Pozor však na příliš nízké teploty, aby nedošlo k výraznému teplotnímu šoku. V autě by mělo být příjemně, ne zima ani horko.

Slunce má sílu

Při cestování s dětmi nezapomínejte také na to, že letní slunce má velkou sílu. Základem je zajistit vašemu potomkovi stínění. Nejenom proto, že přímý svit zvyšuje jeho teplotní diskomfort. Je běžnou věcí, že slunce může i skrz okna opálit kůži – u malého dítěte pochopitelně spálit. Kromě zastínění okének proto není od věci dítě namazat i opalovacím krémem.

Zdroj obrázku: Freepik

Jezte a pijte

Během delších letních cest, které jsou spojeny s vysokými teplotami, je nezbytné pravidelně jíst a pít. Tak jako doplňuje tekutiny dospělý, by mělo tekutiny pravidelně doplňovat i dítě, jinak hrozí dehydratace. Stejně tak by se nemělo zapomínat na pravidelné jídlo. Jedině tak nehrozí dehydratace nebo problémy spojené s hladem. Dlouhodobý nedostatek jídla a tekutin vede i ke zdravotním problémům.

Zastávky jsou nezbytné

Každý by jistě chtěl být na své dovolené co nejdříve. Dospělý cestu na jeden zátah možná zvládne, ale dítě nikoliv. Berte v potaz, že je upoutané v sedačce, ve které se skoro nemůže hnout. Několik hodin v této poloze může být značně nepříjemných. Pravidelné zastávky jsou proto namístě. Dítě se proběhne, protáhne, a tím pro něho bude celé cestování na dovolenou snesitelnější. Ve větším klidu díky tomu budou moci být i samotní rodiče.

Zdroj: https://raisingchildren.net.au/preschoolers/safety/car-pedestrian-safety/child-car-comfort
Cestování s dětmi je vždy risk. Správně naplánovat cestu a přichystat auto mnozí rodiče neumí
Přesunout se na začátek