Extrémně levné auto je výhodnou koupí jen na oko. Negativa pochopí majitel až později

Pokud při výběru nového auta hraje něco velkou roli, je to určitě cena. Právě ta u mnohých rozhodne, zda si auto v požadované konfiguraci koupí, nebo nikoliv. Když je cena nových aut příliš výhodná, není to vždy dobrá zpráva. Může to být negativum, na které kupující přijde až později. Co může nastat při koupi extrémně výhodného auta?

Nedostatek výbavy

Vše něco stojí. Auta nejsou výjimkou. Vliv na cenu má pochopitelně i výbava vozu. Čím méně věcí ve voze je, tím výhodnější může auto být. Cestovat ale v autě s naprosto základní výbavou není nic moc. Chybějící rádio, klimatizace nebo další prvky mohou jízdu značně znechutit. Na to však nový majitel přijde až později, i když si předtím myslel, že jde o věci, které v autě nepotřebuje a umí se bez nich obejít.

Drahý servis

Na nová auta jsou dávány klasické, ale i prodloužené záruky. Aby však byly platné, je třeba navštěvovat autorizovaný servis a podstupovat pravidelné prohlídky. Ty něco stojí, a když jsou každý rok, částky se nasčítají. Není nic nového, že si mohou automobilky kompenzovat nízké ceny aut drahým servisem. Najednou už dané levné auto není tak výhodné a po letech je po sečtení všech nákladů srovnatelné s jinou značkou.

Zdroj obrázku: Freepik

Ztráta hodnoty

Jsou automobilky a konkrétní vozy, které ani po letech na hodnotách příliš neztrácí. Ano, dané vozy sice byly drahé, ale jejich následný prodej může být stále za zajímavé ceny. To se úplně nedá říct o vozech nejlevnějších. U nich je běžné, že je ztráta hodnoty celkem výrazná. Už při cestě z autosalonu auto výrazně ztratí na hodnotě a s každým dalším měsícem a rokem je to markantnější. Prodej takového vozu není následně až tak výhodný.

Pomluvy a posměšky

Některé vozy nemají moc dobrou pověst a řada lidí se jim vysmívá. A vysmívá se také těm, kteří si daná lowcost auta koupí. Už při cestě ze salonu se tak lze setkat s různými posměšnými pohledy, které musí daný majitel tohoto vozu snášet pravidelně s každou jízdou.

Zdroj: https://www.kbb.com/car-advice/buying-cheap-car/
Extrémně levné auto je výhodnou koupí jen na oko. Negativa pochopí majitel až později
Přesunout se na začátek