Chyby při použití kapaliny do ostřikovačů se mohou šeredně vymstít. Problémy přichází právě teď

Provozní tekutiny bychom měli pravidelně kontrolovat, ale praxe je taková, že to moc lidí nedělá. Spoléhají na to, že je potřebných tekutin dostatek a kontrola postačí při pravidelné výměně oleje. Nebo na nedostatek upozorní kontrolka – třeba u kapaliny do ostřikovačů. A kdo kontrolku nemá, ten to zjistí během jízdy, když voda přestane stříkat.

Nejde jenom o množství

V případě směsi do ostřikovačů ale nejde jenom o množství, které je v nádobě. V těchto dnech je důležité vědět i to, co přesně máme v nádobce nalito. Jelikož je podzim, dá se očekávat, že v ní budou ještě zbytky letní směsi do ostřikovačů. A je jedno, zda se jednalo o koupenou směs z obchodu, nebo podomácku vyrobenou tekutinu za pár korun, nejčastěji složenou z vody a běžného saponátu na nádobí.

Zdroj obrázku: Freepik

Může zmrznout

Je jedno, jakou letní směs do ostřikovačů v nádobě máte. Jedno má společné. Stačí, aby teploty padly pod nulu, a rázem může tekutina zmrznout. Základem letních směsí není nic jiného než voda. A ta má, jak známo, bod tuhnutí nula stupňů Celsia. I ranní mrazíky tak mohou způsobit, že kapalina v ostřikovačích začne tuhnout. Stačí pár dní s teplotou pod nulou a zamrzne kompletně. A dojde nejenom k nefunkčnosti, ale i k riziku možného poškození.

Řešení je jednoduché

Kdo nechá kapalinu v ostřikovačích zmrznout, tomu nezbývá než najít temperovanou garáž a čekat. Ten, kdo nenechá řešení problému na poslední chvíli, udělá něco mnohem jednoduššího. Do nádobky s kapalinou do ostřikovačů nalije zimní směs s konkrétním bodem tuhnutí. Ten značí, že kapalina ani při dané teplotě nezmrzne. Bude stále použitelná i v silnějších mrazech. V tu chvíli ona zimní kapalina pochopitelně naředí i tu letní. Zde se vyplatí spočítat si, jaký je orientační bod tuhnutí nově vytvořené směsi, aby při velmi silných mrazech nedošlo ke stejnému problému jako v případě té letní.

Zdroj: https://barsleaks.com/uncategorized/how-to-keep-windshield-washer-fluid-from-freezing/
Chyby při použití kapaliny do ostřikovačů se mohou šeredně vymstít. Problémy přichází právě teď
Přesunout se na začátek