Extrémně levná ojetina se málokdy vyplatí. Hrozí finanční problémy i ztráta auta

Každý chce koupit auto za co nejvýhodnější cenu. Na tom samozřejmě není nic špatného. Proč by se měly vyhazovat peníze zbytečně. Zároveň ale platí, že extrémně nízké ceny ojetin mohou být značně podezřelé. Ze zdánlivě výhodné koupě se poté vyklube něco zcela jiného. Co konkrétně? Problém, na jehož konci mohou chybět peníze nebo auto.

Porovnávejte ceny

Kdo kupuje ojeté auto, měl by si udělat průzkum trhu. Díky online inzerci stačí hodina u počítače a lze celkem snadno zjistit, jak se ceny kterých aut pohybují a co lze zařadit do segmentu výhodných a co do segmentu nevýhodných koupí. Potom lze celkem snadno poznat, jaké ceny spadají do kategorie podezřele levných. Může se za nimi skrývat určitý problém. Jaký přesně?

Technický stav vozu

Šikovný mechanik dokáže před nezkušeným kupujícím skrýt a zamaskovat skoro vše. Včetně různých skrytých vad, které se projeví až později. Je jasné, že cílem majitele problémového vozu je jeho rychlý prodej. Proto sníží cenu a snaží se najít co nejvíce zájemců. Sice za vady stále ručí i po prodeji, ale realita je taková, že vymahatelnost záruky není nijak jednoduchá.

Zdroj obrázku: Freepik

Původ vozu

Že se prodávají kradená auta, to není nic výjimečného. Obvykle je s prodejem takového vozu spojena snaha schovat a zakrýt všechny důkazy. Papírově se auto tváří v pořádku, ale to neznamená, že je taková realita. Jednoho dne může na dveře zaklepat policie, která auto zabaví. V tu chvíli nemá nový majitel ojetiny ani auto, ani peníze.

Využitelnost vozu

Typickým příkladem mohou být elektromobily. Ty jsou často za běžnou cenu skoro neprodejné a jejich majitelé musí snižovat. V tu chvíli se z nich stává výhodná koupě, ale pozor – bez prověření akumulátoru to může být s využitelností takového auta velmi zlé. Papírový dojezd bude nesplnitelný sen a další degradace akumulátoru může z elektromobilu za pár let udělat zcela nevyužitelné auto, se kterým lze najet jen pár desítek kilometrů.

Zdroj: https://www.rd.com/list/red-flags-vehicle-history-report/
Extrémně levná ojetina se málokdy vyplatí. Hrozí finanční problémy i ztráta auta
Přesunout se na začátek