V létě sedáme do auta v nejhorší možné obuvi. Nejčastější rada je extrémně nebezpečná

Teploty stoupají a my tomu přizpůsobujeme oblečení. Po zimních bundách nastupuje období triček, mikin a také letní obuvi. Ta může mít mnoho podob, ale ne všechny jsou vhodné ve chvíli, kdy sedáte do auta. Jak a v čem rozhodně neřídit a co se naopak jeví jako optimální možnost?

Řízení naboso? Známá chyba

Mnozí nejenom doporučují, ale dokonce také sami aplikují řízení naboso. Tato možnost je určitým způsobem pohodlná, nohy se zbytečně nepotí, je zajištěn optimální komfort, bosá noha má kontakt s pedály a dokonale cítí reakce. Tento způsob ale doporučit přesto nelze. Při potřebě prudkého sešlápnutí pedálu při brzdění nelze bosou nohou vytvořit potřebný intenzivní tlak. Může se objevit bolest, kvůli které řidič tlak na pedál povolí. A to je nežádoucí.

Pantofle nikdy

Jako vhodná letní obuv na krátké vycházky nebo cestu po pláži, se jeví pantofle. Ať už klasické, nebo takzvané žabky. Sedat v této obuvi do auta je však krajně rizikové. Noha není v obuvi napevno a hrozí, že při sešlápnutí pedálu nebo jakémkoliv souvisejícím manévru, se pantofle začne vyzouvat. To je největší riziko této obuvi. Když se k tomu přidá pocení nohou, kdy chodilo po gumě pantofle klouže, riziko se ještě zvyšuje.

Sandále ano, ale…

Dají se na řízení v létě použít sandále? Dá se říci, že ano. Ale opět musíme začít u charakteristiky obuvi. Sandále provázkového typu lze spíše zařadit do kategorie pantoflů a těm je třeba se za volantem raději vyhnout. Naopak sandále s několika širšími řemínky, zapínanými na suchý zip, které pevně upnou nohu, mohou být na léto vhodné. Mají dostatečnou podrážku, noha v nich drží a nesklouzává, přesto je zajištěna určitá ventilace a teplotní komfort.

Méně je více

U obuvi do auta často platí i to, že méně je více. Stejně jako nejsou vhodné pantofle, žabky nebo řízení na boso, nejsou vhodné ani jakékoliv velké, robustní a těžké boty. Pravidlo volby obuvi je víceméně jednoduché – v čem se nám příjemně a komfortně bez potíží chodí, v tom se nám bude dobře řídit i auto.

Zdroj: https://www.geico.com/living/driving/auto/car-safety-insurance/driving-shoes/
V létě sedáme do auta v nejhorší možné obuvi. Nejčastější rada je extrémně nebezpečná
Přesunout se na začátek