Ford F150 Raptor míří do další generace

Nekorunovaným králem velkých Pick upů je jednoznačně Ford Raptor, tedy alespoň v USA, kde nikdo neřeší nesmyslné normy a popularitu zelených aut. Nyní přichází s další a modernější generací, která by měla pokračovat v úspěšných prodejích.

Z našeho pohledu to zní trochu jako sci-fi, ale Ford F150 je v USA zcela nejprodávanějším vozem a to už 32 let, v kategorii Pick-upů to je dokonce 37 let. Překonává tak všechny kompaktní vozi, nesmyslné Hybridy a vše ostatní, co ovládá Evropu. Přesto je ale nová generace Raptoru tak trochu jiná, auto totiž zhublo a to zákaznící v Severní Americe nemají rádi. Hlavní podíl na úspoře hmotnosti o 320 kg má hliníková karoserie, která je vyrobena z armádou prověřeného materiálu, který snad přesvědčí i konzervativní zákazníky v USA.

Design auta i v aktuální generaci nezapře legendární model a poznáte ho na první pohled. Všemu vévodí obrovská přední maska s agresivními světlomety, která si nehraje na nějakou aerodynamiku a je prostě rovná. Raptor má na dodávku velmi obsáhlý seznam asystentů a výbavy. Najdete tu kameru hlídající celé okolí auta, asystent zapřažení přívěsu, sledování mrtvého úhlu, atd.

Velkým šokem je základní motor, který má objem pouhých 2,7 litru. Větší šestiválec má 3,5 litru a nabídka vrcholí pětilitrovým osmiválcem, který je v Raptoru jednoznačně nejpopulárnějším agregátem. Diesel v nabídce naštěstí není. Vybrat si budete moci z náhonu zadní, nebo obou náprav. Vybírat také můžete ze třech typů kabiny od třímístné po šestimístnou.


Autor: Matěj Oliva

Ford F150 Raptor míří do další generace
Přesunout se na začátek