Land Rover představil Šlapací Defender

Značka Land Rover vytvořila speciální sběratelský koncept šlapacího Defenderu. Ten předznamenává budoucí, sériově vyráběný šlapací vůz, který půjde do prodeje na jaře 2016. Výroba současného Defenderu se chýlí ke konci a koncept šlapacího vozu je součástí oslav jednoho z nejvíce ikonických vozů světa. Jde o Land Rover Series a Defender, které byly vyráběny v britském Solihulu od roku 1948.

Exkluzivní šlapací Defender byl ručně vyroben ve Velké Británii. Připomíná odkaz vůbec prvního vyrobeného předprodukčního Land Roveru známého jako ‚Huey‘ podle jeho původní registrační značky HUE 166. Pro výrobu tohoto modelu bylo využito válcovaného hliníkového rámu, doplněného o číslo karoserie a speciální registrační značku. Na karoserii vozu byl použit lak Loire Blue. Jde o stejný lak, který byste našli v nabídce barev pro skutečný Defender.

Tato verze je konstruována v přesném měřítku a obsahuje veškeré charakteristické prvky Defenderu jako jsou ochranné plechy, trubkové rámy a pořádné offroadové pneumatiky doplněné o zástěrky. Konstrukce pohonu je navržena tak, aby mladým řidičům umožňovala šlapání směrem dopředu i dozadu, zatímco zavěšení kol s pružinami a funkčními brzdami i s parkovací brzdou jim dovolí podniknout řadu dobrodružství. V interiéru naleznete stylovou palubní desku, klakson a zadní ložný prostor. Inženýři zde využili svých zkušeností při tvorbě speciálních zakázek. Celkový design konceptu dotváří kožené čalounění interiéru a sedadel.

„Je to jak skvělý sběratelský kousek, tak hračka pro děti. Ukazuje to naše schopnosti vyrábět věci prvotřídní kvality s důrazem na detail, které připomínají naše prémiové vozy značek Jaguar a Land Rover,“ řekla Lindsay Weaver, Jaguar Land Rover’s Director of Branded and Licensed Goods.

Předběžná cena finální produkční verze konceptu šlapacího Land Roveru se bude pohybovat okolo 10 000 liber (cca 369 000 Kč). Ceny se mohou lišit v závislosti na aktuálním kurzu měny.


Autor: TZ Land Rover

Land Rover představil Šlapací Defender
Přesunout se na začátek