Za dva roky se můžeme těšit na nové SUV od Jaguaru. Jaké?

Jednat by se tak mělo již o třetí SUV od této britské automobilky. A tentokrát půjde o opravdu velké SUV, které by se mohlo představit již za dva roky. Nová platforma tohoto SUV umožní jeho elektrifikaci, takže v modelovém roce 2021 se můžeme těšit na velké změny. Jaguar J-Pace bude sdílet stejnou platformu MLA s Land Roverem, který je jeho blízkým příbuzným.

Celkem třetí SUV od Jaguaru

Jak jsme již zmínili, jedná se již o třetí SUV od britské automobilky Jaguar. Tato společnost byla převzata indickou firmou Tata Motors, která se snaží o rozšíření řady Jaguaru. Jaké jsou předchozí dva druhy SUV od Jaguaru?

  • F-Pace – první SUV model, který byl doplněn menším E-Pace.
  • I-Pace – jedná se o elektrickou versi crossoveru.
  • J-Pace – novinka pro rok 2021. Má jít o opravdu velké SUV.

Platforma MLA

Právě tuto platformu bude mít J-Pace pravděpodobně společnou se svým příbuzným Land Roverem. I když má novinka J-Pace být představena v modelovém roce 2021, tato sezóna startuje již v polovině příštího roku. Jedná se o celohliníkovou plošinu, díky které je možné, že nové SUV bude elektrifikováno, včetně plug-in hybridního provedení. Mechanického pohonu všech kol se tak bohužel nedočkáme, avšak můžeme se těšit na tři řady sedadel a sportovnější verzi, než jakou má Land Rover.

Za dva roky se můžeme těšit na nové SUV od Jaguaru. Jaké?
Přesunout se na začátek