Kdo své auto pravidelně nemyje, může nejen ušetřit. Paradoxně tím svůj vůz chrání

Majitele aut lze rozdělit do dvou skupin. Tou první skupinou jsou lidé, kteří mají auto za svého plechového miláčka. Neustále se o něj starají, mají ho v garáži a pravidelně ho myjí, voskují a leští. A potom jsou lidé, kterým na vzhledu jejich auta zase až tak nezáleží. Mají auto jako spotřební věc, jako dopravní prostředek a příliš neřeší, jak vypadá. A to se mnohdy jeví jako správná cesta.

Mytí něco stojí

Údržba vozu samozřejmě není zadarmo. Kontaktní, ale i bezkontaktní myčky něco stojí. A i když myjeme u svého domu, voda také není zadarmo. A k tomu všemu různá kosmetika, jako jsou šampony, vosky, nebo leštěnky. K tomu pár pomůcek a za rok to může hodit pořádnou sumu. A tu ten, kdo svému vozu péči nijak velkou nedává, výrazně ušetří. Mohou to být klidně i tisíce korun za rok, což už je suma skutečně hodně zajímavá.

Zdroj obrázku: Freepik

Umyté auto zbytečně budí pozornost

Nezůstávejme ale jenom u klasických nákladů na mytí. Když je auto dokonale vyčištěné a nablýskané, začne budit poměrně velkou pozornost. A mezi námi je bohužel mnoho lidí, kteří závidí a chtějí uškodit. Tito lidé následně neváhají a klidně takové auto poškrábou. Odhalit pachatele je obvykle nemožné, a tak je třeba dát lak do pořádku buď na vlastní náklady, nebo s využitím pojišťovny, kde se však stále platí spoluúčast.

Nejsou to jenom vandalové, kteří se mohou na dokonale vypadající auto zaměřit. Jsou to také různí zloději. Není nic výjimečného, že dokonale vypadající auto budí pozornost. Vypadá luxusněji a vypadá draze. Je jasné, že přitáhne pozornost zloděje více než model srovnatelného stáří, se kterým byl majitel v myčce před několika měsíci. Přitom jde o stále stejné auto, ale pravděpodobnost toho, které bude ukradeno, je větší u vozu, který lépe vypadá. Opět tak může vzniknout nemalá škoda, kterou pojišťovna sice může znovu vyřešit, ale opět je tu pravděpodobnost nezbytné spoluúčasti.

Zdroj: https://auto.howstuffworks.com/often-should-wash-car.htm
Kdo své auto pravidelně nemyje, může nejen ušetřit. Paradoxně tím svůj vůz chrání
Přesunout se na začátek