Na barvě záleží. Některé odstíny vozů sice dobře vypadají, ale nejsou praktické

Že je barva auta až to úplně poslední, na co bychom měli při výběru nového nebo ojetého hledět? Rozhodně ne. Správná volba barvy je důležitější, než se na první pohled může zdát. Některé totiž mohou vyjít pěkně draho. A to doslova. Na co si dát pozor a proč některé barvy nejsou vhodnou volbou?

Černá

Auta v černých odstínech vypadají velmi luxusně a stylově. Je tu ale i jejich nepraktická stránka. S tou se majitel takového vozu seznámí hlavně v létě. Čím tmavší odstín, tím více přitahuje světla. Výsledek je takový, že tmavší auta mohou trpět na nadměrné ohřívání interiéru. A to v horkých dnech není nic příjemného, zvláště v autech s ne úplně dokonale funkční klimatizací.

Tmavé odstíny

Tmavé odstíny mají negativa nejenom související s nadměrným ohříváním během léta. Rizikem je v tomto případě i to, že na nich bude vidět jakákoliv nečistota. Drobný pyl, jakýkoliv ptačí trus i různé nečistoty padající ze stromů. Zatímco na světlých autech se to ztratí, na těch tmavých je vidět doslova úplně vše. To pro majitele znamená nutnost trávit čas v myčkách více, než by si představoval.

Zdroj obrázku: Freepik

Metalíza

Vypadá vskutku povedeně, ale mnoho lidí si ji raději odpustí. Důvod je jednoduchý – jeden pohled do ceníku. Metalíza totiž může být v porovnání se základní barvou vozu klidně o desítky tisíc dražší. A jelikož barva není až taková priorita, dají se peníze využít lépe. Třeba na prvky nadstandardní výbavy. Dalším rizikem u individuální barvy může být i čekací lhůta na nové auto.

Netradiční odstíny

Často se jedná o různé barvy na zakázku, se kterými se můžeme setkat v segmentu ojetin. Ani ty nejsou nijak vhodnou volbou. Důvodem může být budoucí potřeba opravy. Sehnat náhradní díl ve stejném laku nebo namíchat přesný požadovaný odstín pro potřeby lakování může být doslova nemožné. A tak se i banální oprava drobných škrábanců výrazně nevyplácí.

Zdroj: https://www.theaa.com/car-buying/colour
Na barvě záleží. Některé odstíny vozů sice dobře vypadají, ale nejsou praktické
Přesunout se na začátek