V létě zanedbáváme mytí auta. Přitom je mnohdy důležitější než během zimy

Mnoho řidičů myje auto především v zimě, jelikož po každé jízdě na něm ulpí mnoho bláta, sněhu, soli a dalších nečistot. Naopak v létě si mnoho majitelů vozidel s mytím hlavu neláme. Obecně je léto spojeno se slunečným a suchým počasím, což budí dojem, že automobil nemá co zašpinit. To je ale velký omyl. A je to právě léto, kdy by se měl vůz mýt častěji, než si myslíme. Proč?

Nepříjemný hmyz

Během léta se to ve vzduchu hmyzem doslova jenom hemží. Stačí i krátká jízda a na kapotě máme mnoho mušek, komárů a další havěti. Kdo auto nemyje, ten po několika týdnech bude velmi komplikovaně doslova zapečený hmyz v karoserii odstraňovat. Nevyhne se náročné práci ani investicím do přípravků proti hmyzu. Přitom při pravidelném mytí není problém hmyz odstranit klidně i jenom proudem vody, když se to udělá včas.

Zdroj obrázku: Freepik

Snížená viditelnost

Umýt auto znamená také věnovat se jeho skleněným částem. Tedy oknům a hlavně čelnímu sklu. Nečistoty, ale i šmouhy a další věci mohou být během léta větším problémem než během zimy. Hlavním důvodem je pochopitelně slunce. Přímé sluneční paprsky dopadají na sklo a právě nečistota působí, že vznikají nepříjemné odrazy a oslňování. Je to stejné jako v případě klasických brýlí. Kdo je nosí špinavé, ten moc dobře ví, že hlavně v létě, když vysvitne slunce, přes ně moc dobře nevidí.

Poškození laku

Slunce nemusí jenom oslňovat. Sluneční paprsky mohou být i nebezpečné. Hlavně pro karoserii auta je problémem jak výrazné ohřívání, tak především UV záření. To se může podepsat hlavně na kvalitě barvy, což bude patrné za několik let. I to je důvodem, proč je třeba auto v létě mýt více, než si myslíme. Samozřejmě mytím rozumíme i celkově kompletní péči, jako je voskování a leštění. Právě tím na karoserii vytvoříme ochrannou vrstvu, která auto, především barvu, chrání před dopadajícími slunečními paprsky.

Zdroj: https://www.xtremeclean.me/xtreme-wash-wisdom/2018/5/26/5-reasons-to-keep-your-car-washed-in-the-summer
V létě zanedbáváme mytí auta. Přitom je mnohdy důležitější než během zimy
Přesunout se na začátek