Na barvě záleží. O majiteli auta vypoví víc, než sám tuší

Že je barva tím posledním kritériem při výběru auta? Rozhodně ne. Jsou lidé, pro které je barva důležitá. A není se čemu divit. Auto je nejenom dopravní prostředek, který nás přepraví z místa na místo. Mnohdy chceme, aby skvěle vypadalo. A to ovlivní už samotná barva. Kromě toho má i zajímavé vypovídající schopnosti. Řekne o majiteli auta, co o sobě možná sám neví.

Světlé odstíny

Je to barva bílá, ale také stříbrná nebo šedá. Obvykle se jedná o základní laky, za které se nepřiplácí. Už to ukazuje člověka jako někoho, kdo má potřebu šetřit a design nestaví na první místo. Světlé odstíny jsou ale i symbolem určité čistoty nebo praktičnosti z hlediska údržby. Navíc jde o barvu, která není až tak nápadná a o majiteli říká, že nechce vyčnívat.

Černá barva

Jasný opak bílé. Obvykle je černá spojena s luxusnějšími vozy, což už samo o sobě má jasnou vypovídající hodnotu. Volba této barvy však ukazuje také na určitý smysl pro eleganci a výjimečnost.

Zdroj obrázku: Freepik

Modrá barva

Lze říci, že se jedná o barvu spíše neutrální, což ukazuje na to, že majitel takového auta nemá výjimečnou potřebu vybočovat z davu a proudu. U světlejších odstínů modré mluvíme o člověku, který vyzařuje především klid. V případě tmavšího odstínu se do vlastností přidává také určitý stupeň sebevědomí, ale ne přehnaného.

Červená barva

S červenou barvou byla vždy spojena určitá dynamika, rychlost. A je to charakteristická barva automobilky Ferrari. Právě tento odstín může o majiteli auta říkat, že je energický, rychlý, spontánní a divoký. Zatímco na sportovněji laděném autě vypadá skvěle, na tuctovém městském vozítku spíše úsměvně.

Žlutá a oranžová barva

I tyhle odstíny můžeme na karoserii aut najít. V případě oranžové barvy jde o jasnou snahu majitele se nějak odlišit a být vidět. U žluté je to podobné, ale navíc se ještě přidávají určité pocity radosti z jízdy a cestování jako takového.

Zdroj: https://blog.nationwide.com/vehicle/vehicle-technology-trends/what-does-your-car-color-say-about-you/
Na barvě záleží. O majiteli auta vypoví víc, než sám tuší
Přesunout se na začátek