Dopravní značení má řidičům pomáhat zvládnout určité úseky. Někdy ale je spíše pro zlost a průjezd některými místy může složité dopravní značení spíše komplikovat. Jak se v něm vyznat, pokud začínáme tápat? Možností je několik, ale ne vždy zvládneme vše.
Dodatkové tabulky
První, na co se dívat, pokud si nejsme jistí, jsou dodatkové tabulky. Ty bývají součástí dopravního značení a mohou upravovat a definovat to, co je na značkách. U zákazu předjíždění dovolují předjíždět traktory, u vyhrazených pruhů definují čas, kdy toto platí. U pěších zón zase mohou říkat, kdo a kdy do dané oblasti může legálně jet. Někdy jsou ale dodatkové tabulky tak složité, že by motorista musel na několik vteřin zastavit, aby je stihl přečíst.
Vodorovné dopravní značení
Nemusí to být jenom vodorovné dopravní značky nebo klasické cedule, na kterých najdeme potřebné informace. Vhodné je dívat se také na silnici. Na takzvané vodorovné dopravní značení. To nám může pomoci identifikovat jednotlivé jízdní pruhy, ale třeba i to, kam který konkrétně vede. Může být pomůckou u nájezdů na kruhový objezd podle toho, kde ho chceme opouštět. Na neznámých místech to značně pomůže se správnou orientací.
Ostatní řidiči
Pokud jste opravdu v koncích, není nic jednoduššího než se doslova zavěsit za jiného řidiče. Tento populární styl jízdy je oblíbený hlavně v místech, kde došlo ke změně místní úpravy a probíhají zde práce na vozovce a je třeba se spletitě dostat skrz komplikované místo. Pohledem na značku totiž málokdy zjistíme, kudy jet. Tím, že pojedeme za někým jiným, zvyšujeme šance na úspěšné projetí. Dá se předpokládat, že daná osoba daný úsek zná a projede ho bez potíží.
Navigace
Někdy pomůže také moderní GPS navigace. Pomůže nám třeba s volbou správného jízdního pruhu, stejně jako může upozornit na to, jaká je v daném místě nejvyšší povolená rychlost.
Zdroj: https://www.washingtonpost.com/realestate/2018/01/25/b2c7859e-0081-11e8-8acf-ad2991367d9d_story.html