Ne vždy je garáž nejlepší volba. V těchto dnech se parkování uvnitř nemusí vyplatit

Kdo má byt, tomu často nezbývá nic jiného než parkovat své auto na ulici. A tak neřeší, co se může s vozem stát, jelikož to stejně neovlivní. Jinak jsou na tom majitelé rodinných domů, kteří si garáž postavili. Do ní svého plechového miláčka schovávají. Je to ale vždy dobrý nápad?

Garáž má výhody

Parkovat auto v garáži má pochopitelně své výhody. Primárně je schováno před rozmary počasí. A to i těmi běžnými, jako je déšť nebo sluneční paprsky. Auto je ale schováno také před sněhem, nečistotami, které padají ze stromů, ale třeba i před krupobitím. Samozřejmostí je též ochrana například i před vandalem nebo zlodějem.

Ne vždy je to dobrý nápad

Garáž ale nemusí mít jenom pozitiva. Může mít i řadu negativ. Málokdo si je uvědomí. A až později zjistí, že to nemusel být až tak dobrý nápad. Často totiž záleží hlavně na konstrukci garáže a na jejích vlastnostech. Někdy je to prostor propracovaný do posledního detailu, jindy jsou to jen tři stěny a vrata. A taková varianta je tou nejhorší.

Zdroj obrázku: Freepik

V létě problém není

Během letních dnů přijde parkování v garáži vhod. Auto je ochráněno před slunečními paprsky, které mohou nadměrně ohřívat interiér a negativně se podepisují třeba i na laku karoserie nebo plastech v interiéru. Kdo má navíc garáž v podzemí, pod úrovní terénu, může se radovat i z toho, že má ve voze i během parného léta příjemné klima a může kdykoliv nasednout a jet bez nutnosti auto jakkoliv výrazně chladit.

Pozor na tyto dny

Parkovat auto v garáži v těchto dnech však dobrý nápad být nemusí. Je tu podzim, sychravé počasí plné deště a nečistot na silnicích. Kdo nemá garáž dostatečně odvětrávanou, tomu může vlhkost zadělat na problém. Z mokrého auta se začne odpařovat voda, vlhkost se hromadí a v tu chvíli se v garáži vytváří dokonalé podmínky pro vznik koroze. Ta může postihnout jak karoserii, tak může zasáhnout i elektroinstalaci. Proto v sychravých podzimních dnech může být lepší nechat auto raději venku – tedy pokud vaše garáž nemá optimální odvětrávání.

Zdroj: https://www.firestonecompleteautocare.com/blog/driving/garage-vs-outdoor-parking/
Ne vždy je garáž nejlepší volba. V těchto dnech se parkování uvnitř nemusí vyplatit
Přesunout se na začátek