Nový Mercedes GL

Nekorunovaným králem SUV je GL od Mercedesu, které dokázalo svou majestátností vždy zastínit svou konkurenci. Nyní je tu další generace, která je podle Mercedesu opět revoluční a posouvá hranice luxusu a pohodlí na čtyřech kolech.

Novinka byla představena v USA, kde také půjde nejdříve do prodeje, v Evropě se jí dočkáme až na konci letošního roku. Žádná designová revoluce se nekonala a GL zůstává především nenápadné a elegantní. Navazuje na design předchozí generace a jedná se spíše o facelift, který ale přinesl více elegance. Design dokreslují osmnáctipalcová kola v základu, které můžete v příplatkové výbavě vyměnit až za 22“. K dispozici bude i paket od AMG.

Novinka oproti předchozí generaci narostla na délce o dva centimetry na současných 5,12 metru. Rozvor je tři metry a zavazadlový prostor pojme 700 litrů. Po sklopení sedaček se do GL vejde až 2300 litrů. Pro Evropu budou k dispozici dvě motorizace, benzínový a dieselový agregát. V USA byl ale zatím představen jen benzínový osmiválec o objemu 4,6 litru a výkonu 408 koní.

Druhou volbou může být třílitrový šestiválec BLUEtec o výkonu 190kW, ale především o točivém momentu 620 Nm. Ten plní emisní normy Euro 6. Kombinovanou spotřebu udává Mercedes 7,4 litru, u benzínu je to 11,3 litru.

Uvnitř GL vás čeká opravdový luxus adekvátní modelové řadě S. Pdovozek je vzduchový a můžete ho nastavit do režimů on a offroad. K tomu je tu parkovací kamera v každém rohu auta. Použité jsou luxusní materiály a auto vás bude hýčkat na každém kilometru. Za to si samozřejmě musíte zaplatit a cena bude začínat okolo dvou milionů korun.


Autor: Matěj Oliva

Nový Mercedes GL
Přesunout se na začátek