Odstranit filtr pevných částic je skvělý nápad do doby, než nastanou tyto běžné situace

Snaha snížit emise je spojena nejenom s downsizingem motorů a s využitím elektřiny. Objevují se také různé další cesty. Jednou z nich je AdBlue v naftových vozech, stejně jako využívání filtru pevných částic. Ten samozřejmě lze nechat odstranit. Nejde ani o nic náročného, ani o nic drahého. V první chvíli se to jeví jako dobrý nápad. Ale opravdu jenom chvíli. Potom nastane jedna z těchto situací.

Návštěva STK

S návštěvou STK je spojena také návštěva měření emisí. Ať už na prvním místě, nebo až na tom druhém, rozhodně věřte, že technici tuto chybějící součást na vašem voze velmi rychle a snadno odhalí. Potom už to má celkem rychlý spád. Absence filtru pevných částic je zapsána do takzvaných závad a vám nezbývá nic jiného než ho nechat opět namontovat. A to znamená nemalé výdaje jak za samotný filtr, tak pochopitelně i za práci. A k tomu starosti s opětovnou kontrolou auta.

Zdroj obrázku: Freepik

Prodej auta

I když se vám nějakým záhadným způsobem povede projít na STK, může nastat jiná situace. Auto někdy budete chtít prodat. Pokud nenarazíte na úplného amatéra, kterému bude jedno, co kupuje, bude absence DPF filtru odhalena. A pokud ne, přijde na to nový majitel později. V tu chvíli můžete počítat s tím, že se můžete dostat do problémů, jelikož došlo k zatajení poměrně důležitého faktu. Na to myslí i naše zákony a vylhat se z odpovědnosti ani u ojetého vozidla prostě nelze.

Policejní kontrola

Není až tak neobvyklá věc, že problémy mohou nastat i při policejní kontrole. Mnohé dopravní akce se soustředí právě na emise. V praxi to znamená, že jsou vytipované vozy odkláněny na měření emisí, kde se může celkem rychle a bezpečně odhalit, že filtr pevných částic v autě chybí. Výjimkou dnes už nejsou ani mobilní sady na měření emisí. Hlídky v takovém případě budou zcela jistě nekompromisní. A pro vás jako majitele auta bez DPF filtru to znamená opět nemalé problémy.

Zdroj: https://www.terraclean.co.uk/dpf-removal-bad-idea/
Odstranit filtr pevných částic je skvělý nápad do doby, než nastanou tyto běžné situace
Přesunout se na začátek