Výbava řidičů na cesty do Chorvatska je mnohdy nedostatečná. To základní zapomínají

Doba dovolených je tady. A s nimi spojené cesty do vysněného Chorvatska. Řada řidičů své auto naplní doslova až po střechu všemi nezbytnostmi do bungalovu a na pláž. To, co by ale ve voze opravdu měli mít, to často chybí. O co konkrétně jde?

Povinná výbava

Situace při cestách do Chorvatska je taková, že povinná výbava je někde zarovnaná v zavazadlovém prostoru, pod vším možným. Ve chvíli, kdy bude potřeba, čeká takového řidiče nutnost vyndat z kufru auta vše, co do něho pracně naskládal. Je dobré pamatovat na to, že povinnou výbavu nemusí chtít ukázat jenom policista při kontrole. Je dobré myslet na to, že lékárničku můžeme klidně i potřebovat, ve chvíli poskytování první pomoci. A také jsou země, kde například vesty musíme mít uvnitř vozu, po ruce všem pasažérům.

Jídlo a nápoje

Při cestě do Chorvatska jsou jídlem paštiky a zavařené sklenice a pitím plechovky piva. A to vše je předpisově zarovnáno v zavazadlovém prostoru. Přitom lahev vody a minimálně nějaká tyčinka by mělo být to základní, co by měl mít každý během jízdy po ruce. Vysoké teploty, dlouhá jízda i únava, to vše se může podepsat na zdravotním stavu cestovatele. Pití a jídlo poslouží jako dobrá první pomoc.

Zdroj obrázku: Freepik

Plná nádrž

V České republice je běžné, že jsou benzínky na každém rohu. V zahraničí tomu tak není. Není proto dobrý nápad tankovat až na té další a jet desítky kilometrů na „hladové oko“. Může se stát, že palivo prostě dojde. Dostatek paliva je pro cesty do Chorvatska základ a riskování rozhodně není namístě.

Hygienické potřeby

Naplánovaná cesta je jedna věc, ale i několikahodinové kolony, desítky kilometrů od benzinové pumpy nebo odpočívadla, je věc druhá. Také proto je vhodné mít po ruce nezbytné hygienické potřeby, které mohou během takové cesty přijít vhod. Minimálně v podobě vlhčených ubrousků.

Zdroj: https://www.chipsaway.co.uk/blog/top-10-car-activities-for-long-journeys/
Výbava řidičů na cesty do Chorvatska je mnohdy nedostatečná. To základní zapomínají
Přesunout se na začátek