Při koupi ojetiny nemyslíme na řadu věcí, které nás záhy vyjdou pěkně draho

Když kupujeme ojetinu, hledíme jenom na auto jako celek. Na to, zda dobře jezdí, zda dobře vypadá a zda má v pořádku papíry. Když se nám zdá také cena, auto kupujeme. Spokojenost s výhodnou koupí ale může trvat opravdu jenom velmi krátkou dobu. Do chvíle než zjistíme, že jsme úplně zapomněli řešit několik přidružených věcí. Jakých?

Nezbytný prvotní servis

Velmi často se týká aut, která nemají vedenou servisní knížku. My tak vlastně nevíme, co bylo měněno a kdy. V takovém případě nás v podstatě hned po koupi čekají první nemalé náklady. Základem bývá výměna oleje, stejně jako výměna filtrů. Často z preventivních důvodů vyměníme i rozvody. A sumy v tisících během chvíle jenom naskakují.

Náklady na provoz

Mnoho lidí často opomene zjistit si, za kolik vybrané auto vlastně reálně jezdí. Údaje v papírech jsou jedna věc, ale realita věc druhá. Často může být papírová spotřeba uváděná ještě podle staré metodiky NEDC, která je na míle vzdálená od reality běžného provozu. Auto si tak vezme klidně i o několik litrů více. A každá cesta tím se zbytečně prodražuje.

Zdroj obrázku: Freepik

Opravy a kontroly

O auto je třeba pravidelně pečovat. Jedině tak prodloužíme jeho životnost. A v tu chvíli mohou nastat další problémy, které jsme předtím nedomysleli. Mnoho vozů má totiž poměrně drahý servis. V těch autorizovaných je to vysoká hodinová sazba a ani náhradní díly nemusí být nejlevnější. Zdánlivě levné auto tak vyjde na mnohem více než to s vyšší pořizovací cenou.

Přepis

I ten může být kámen úrazu. Dnes je totiž potřeba, aby u něho byly přítomny obě strany. A když ne osobně, dá se to řešit plnou mocí. Velký problém může nastat, když vše související s přepisem řešíme až dodatečně. Nekomunikativní a pasivní prodejce může být noční můrou a termín daný našimi zákony se prošvihne velmi brzy. Je proto namístě řešit přepis hned při koupi, a to buď osobně, nebo plnou, hned ověřenou mocí.

Zdroj: https://www.allstate.com/tr/car-insurance/what-to-look-for-buying-used-car.aspx
Při koupi ojetiny nemyslíme na řadu věcí, které nás záhy vyjdou pěkně draho
Přesunout se na začátek