Spaní v autě na cestách má svá pravidla. Připravte se na všechny situace

Spánek je důležitou součástí každého dne. Odborníci doporučují spát kolem 8 hodin denně. Jak to ale udělat, pokud jsme na cestách a v dosahu není žádný hotel, motel nebo kemp? Nezbývá než se vyspat v autě. Jak zajistit, aby to bylo co nejkomfortnější?

Velká auta mají výhodu

Velikost, to je oč tu běží. Větší auta, s dostatečným zavazadlovým prostorem, mohou nabídnout hravě potřebný komfort. Stačí sklopit sedačky do roviny a v tu chvíli je vytvořena improvizovaná manželská postel. Na ní matrace nebo karimatka a pohodlný spánek je zajištěn.

Sedadla mějte ve správném sklonu

Ne každý má na spánek vhodné auto. Proto je třeba začít improvizovat se sedadly. Při spaní v autě je třeba nastavit jejich sklon, abychom během spaní spíše leželi, než seděli. Tato poloha bude pro naše tělo odpočinková a lépe napomůže bezproblémovému usnutí i delšímu spánku.

Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na teplotu

Na rozdíl od hotelových pokojů nejsou auta nijak dobře izolována. V létě je v nich za pár minut nesnesitelné teplo, v zimě naopak velký chlad. I na toto buďte připraveni. V létě spěte spíše na lehko, v chladných měsících je základem výbavy spacák. Výhodu mají v tomto případě vozy s nezávislým topením, kde není nutné zapínat motor, aby se auto ohřálo.

Je to vůbec legální?

Je dobré si uvědomit, zda je spaní v autě vůbec legální. To platí hlavně o cestách do zahraničí, kde se může jednat o přestupek. Místní policie bude nekompromisní a úspora za hotel vyjde pěkně draho. Je proto dobré zjistit si vždy to, zda se v cílových destinacích může spát v autě na veřejných místech a za jakých podmínek.

Nepodceňujte hygienu

Součástí spaní v autě by měla být také dostatečná hygiena. Pokud nemáte štěstí na benzinovou pumpu se sprchou, pomohou často vlhčené ubrousky a voda v lahvi, na vypláchnutí úst po vyčištění zubů.

Zdroj: https://www.traveldudes.com/tips-for-sleeping-in-your-car/
Spaní v autě na cestách má svá pravidla. Připravte se na všechny situace
Přesunout se na začátek