Při výběru ojetého auta zapomíná většina lidí na zásadní parametr. Vůbec pak nevědí, co kupují

Kdo někdy kupoval ojeté auto, moc dobře ví, jak náročné to může být. Aut je k dispozici mnoho a vybrat to pravé může být oříšek. Nejprve je třeba vyfiltrovat podvodné a pochybné nabídky, potom je třeba udělat si jasnou představu o výsledném voze a na závěr porovnávat konkrétní možnosti. Řada lidí při výběru pochopitelně hledí na motorizaci auta, stav tachometru, stav auta, cenu nebo se snaží odhalit možné problémy. Je však věc, kterou mnoho lidí přehlíží.

Původ vozu je důležitý

Málokdo se při zjišťování stavu ojetého vozidla zajímá o to, jaký je vlastně jeho původ. Přitom může být velmi důležitý. Proč? Jelikož roli může hrát třeba stav tamních silnic, kvalita používaného paliva, stejně jako kvalita místních servisů. Opomenout nelze ale ani i povětrnostní podmínky. To vše hraje roli v tom, v jakém stavu může ojetina reálně být. Jednoduše řečeno, jak dlouho a dobře může ještě v budoucnu sloužit.

Zdroj obrázku: Freepik

Co je rizikem?

Obecně se dá říci, že rizikem mohou být vozy, které pocházejí z východu Evropy. V takovém případě je lepší zpozornět a raději dát od auta ruce pryč. Problém ale mohou znamenat i ojetiny z přímořských států. Vysoká vlhkost vzduchu a sůl z moře, to není pro karoserii nic dobrého. Stejně tak špatné může být pro auto to, když je provozováno v oblastech s nízkými teplotami. Sůl na vozovce, pomocí které se komunikace udržují, také není pro žádné auto nic dobrého.

Pozor na podvody

Toto všechno prodejci a dovozci aut samozřejmě vědí, a tak se někdy snaží původ vozu i zamaskovat. Jde to celkem snadno. Prostě zaregistrují na pár dní auto jinde – třeba v populárním Německu. Auto se tak na první pohled tváří, že pochází právě z této západní země, i když realita může být nakonec naprosto jiná. I to se ale dá zjistit a prověřit, když bude kupující důsledně zkoumat minulost takového auta. Jedině tak získá jistotu, že s původem nebylo nijak manipulováno.

Zdroj: https://www.birchwoodcredit.com/blog/11-things-to-check-before-buying-a-used-car/
Při výběru ojetého auta zapomíná většina lidí na zásadní parametr. Vůbec pak nevědí, co kupují
Přesunout se na začátek