Složitě řešit velkou spotřebu auta je zbytečné. Mnohdy stačí stisknout jediné tlačítko

Dá se snížit spotřeba auta i jinak než obvyklými metodami a radami? Ano, dá a vcelku jednoduchým způsobem. Dokonce tak snadno, že stačí jenom stisknout to správné tlačítko a spotřeba během jízdy bude podstatně nižší. Která tlačítka to jsou a co by mělo být cílem při jejich stisknutí?

Eko režim

U moderních aut můžeme najít i různé přednastavené jízdní režimy. Ty jsou určené třeba pro sportovnější jízdu, jízdu terénem nebo pro jízdu na sněhu. Je tu ale i eko neboli eco režim. Cílem tohoto režimu je snižovat spotřebu auta. Motor je držen spíše v nižších otáčkách, reakce plynu mohou být vlažnější. To vše vede k tomu, že si motor vezme méně. Stačí nastartovat, nastavit tento režim a po dojezdu zjistit, o kolik byla jízda levnější. Bohužel ne každé auto tímto režimem disponuje.

Zdroj obrázku: Freepik

Výbava

Některá auta jsou prošpikována výbavou, která může řidičům udělat cestu pohodlnější. Je to třeba vyhřívání čelního skla, vyhřívání sedadel, ale i volantu. Je to také ventilace sedadel, klimatizace nebo další prvky. Ty pochopitelně potřebují elektřinu, která se bere z autobaterie. Tu dobíjí alternátor, který pohání spalovací motor. Čím více elektřiny bude potřeba, tím více jí musí být vyrobeno. A to se podepíše na spotřebě. Čím více výbavy bude deaktivováno, tím nižší spotřeba vás čeká. Jediné, co může být problém, to je snížení jízdního komfortu.

Pohon vozu

Kdo má pohon pouze předních nebo zadních kol, nemusí dále nic řešit. Jsou ale i vozy 4×4, u kterých je namístě stisknout správné tlačítko, které pomůže k nižší spotřebě. Při běžné jízdě je vcelku zbytečné používat pohon čtyř kol, když stačí dvě. V tu chvíli se toto nastavení auta projeví také na jeho spotřebě. Ideální je toto nastavení při běžném cestování, na suchých, kvalitních silnicích. Tam, kde hrozí problémy, je lepší pohon 4×4 raději ponechat. Možné problémy dokáže nečekaně usnadnit.

Zdroj: https://www.completecovergroup.com/blog/driving-tips/driving-tips-for-better-fuel-economy/
Složitě řešit velkou spotřebu auta je zbytečné. Mnohdy stačí stisknout jediné tlačítko
Přesunout se na začátek