Prodělat peníze na čerpací stanici je extrémně snadné. Principy správného ekonomického tankování málokdo ovládá

Domnívat se, že na tankování paliva není nic složitého, je velká chyba. Majitelé aut se spalovacím motorem by si měli uvědomit, že jsou situace, kdy na čerpací stanici zbytečně prodělávají. Zásady a principy správného tankování přitom nejsou až tak složité. Stačí se jich držet.

Plnou, nebo jen trochu?

Někteří absolutně neřeší, kolik paliva do nádrže načerpají. Je samozřejmě jasné, že kdo nádrž projede během dvou dnů, něco podobného opravdu řešit nemusí. Kdo ale má palivo v nádrži týdny, měl by přemýšlet, kolik ho vezme. Vodítkem jsou v tomto případě predikce ekonomů a odborníků. Když se očekává růst, je plná nádrž samozřejmostí. V opačném případě je lepší pár litrů a počkat na pokles cen.

Za kolik natankovat?

Motoristé jsou zvyklí na pohodlnost. A tak jezdí pouze ke stejným čerpacím stanicím, na které jsou zvyklí a které znají. Přitom stačí trocha času, který věnují porovnání cen. Mnohdy je na trase čerpací stanice s nízkou cenou, u které se vyplatí zastavit a nabrat. Rozdíly na litru mohou být i v korunách, což znamená na celé nádrži úsporu i stovky korun.

Zdroj obrázku: Freepik

Kde natankovat?

Že je někde levněji, ještě neznamená, že bychom tam měli jet. Pokud pumpa s levným palivem není na trase nebo velmi blízko ní, je třeba počítat. Opravdu se cesta k takové pumpě vyplatí, nebo budou výsledné úspory minimální? Či snad proděláme? To jsou otázky, které si musí každý motorista položit. Může se stát, že levnější bude natankovat o něco dražší palivo v místě než absolvovat delší cestu jinam.

Sbírat body a odměny?

Mnohé čerpací stanice se snaží svého zákazníka nalákat na různé věrnostní programy, odměny a dárky. Ty jsou důvodem, proč mnozí k této čerpací stanici jezdí. Každý by si měl položit otázku, zda by se mu nevyplatilo čerpat jinde levněji a poté si za ušetřené peníze danou věc klasicky pořídit. Mnohdy ji získá, a ještě mu zbydou peníze.

Zdroj: https://www.nerdwallet.com/article/loans/auto-loans/easy-ways-to-save-money-on-gas
Prodělat peníze na čerpací stanici je extrémně snadné. Principy správného ekonomického tankování málokdo ovládá
Přesunout se na začátek