Tohle jsou nejlepší způsoby, jak mít na silnici problém. Za všechny si můžeme sami

Nikdo na silnici nechce problémy a každý při nasednutí do auta doufá, že dojede do cíle bezpečně a bez zbytečného zdržení. Ne vždy tomu tak ale je. Mnohdy si za problémové situace můžeme sami. Co za volantem rozhodně nedělat, pokud nechceme problémy?

Mobilní telefon

Snad každé modernější auto umožní spárovat telefon s vozem a hovory řešit bez nutnosti držet přístroj v ruce. Modernější dokonce nabídnou funkce Apple CarPlay a Android Auto. Je proto chyba brát do ruky mobil. Nejenom že hrozí pokuta, ale také ztráta pozornosti, která může mít fatální následky. Při práci s infotainmentem sice problémy mohou být také, ale ten je alespoň v zorném poli řidiče.

Blinkry

Někteří mají, kdo ví proč, zafixováno, že blinkry používají jenom kvůli sobě samému. A proto páčku směrovek ani nepoužívají. Realita je taková, že znamení o změně směru jízdy se používá proto, aby ostatní věděli, co zamýšlíme. Pokud blinkr nepoužijeme, snadno se staneme strůjci dopravní nehody.

Zdroj obrázku: Freepik

Rychlost

Je špatná pomalá rychlost? Nebo příliš vysoká? V obou případech se jedná o nebezpečné extrémy. Stejně jako neplynulá jízda – tedy nečekané zrychlování nebo zpomalování. Ideální je jezdit předvídatelně, plynule a obezřetně. Jakékoliv zmatkování na silnici nemá místo.

Svícení

I svícením můžeme napáchat na silnici mnoho problémů. Jak ve chvíli, kdy svítíme hodně, tak v situacích, kdy svítíme málo. Zbytečné svícení nastává ve chvíli, kdy mají řidiči aktivní mlhovku, i když by už měla být vypnutá. Opačná situace hrozí třeba při dešti a snížené viditelnosti, kdy mnozí stále spoléhají na automatické denní svícení.

Pruhy

Ne každý chápe, že na dálnici je levý pruh určený jenom pro předjíždění, že i v obci bychom měli v některých situacích levý pruh uvolnit rychlejšímu nebo že nejlepší pro plynulou jízdu bývá v případě překážky takzvané zipování, které někteří nechápou nebo ho záměrně blokují.

Zdroj: https://bridgestone-mea.com/en/discover/the-12-most-common-driving-mistakes
Tohle jsou nejlepší způsoby, jak mít na silnici problém. Za všechny si můžeme sami
Přesunout se na začátek