Ptačí trus a hmyz jsou pomalou zhoubou karoserie auta. Co nejdříve musí pryč

V teplých měsících se při provozu vozu potýkáme se zcela jinými problémy, než je tomu během zimy. Zatímco v chladném období máme obavy ze sjízdnosti silnic a námrazy, v letních dnech je problémem hlavně hmyz a ptačí trus. Stačí nechat auto zaparkované pod stromem, nebo s ním ujet pár desítek kilometrů a je plné nežádoucího znečištění. A to není problémem jenom z estetického hlediska.

Výrazně negativní vliv na lak

Není to jenom nevábný vzhled auta, o kterém mluvíme ve chvíli, když na něm objevíme hmyz a ptačí trus. Málokdo si uvědomuje, že ten má také výrazně negativní vliv na karoserii, kterou může výrazně poškozovat. Ptačí trus má v mnoha případech poměrně agresivní složení a podobně můžeme mluvit i o tekutinách uvnitř hmyzu. Problém nastává primárně při dlouhodobém působení na karoserii, které mohou umocňovat vyšší teploty a také přímý sluneční svit. Dochází k postupným reakcím, které se na stavu karoserie negativně podepíší.

Zdroj obrázku: Pixabay

Starejte se o své auto

Jak na prevenci a jak zamezit těmto problémům? Ideální je myslet na vhodnou péči o své auto. Základem by mělo být pravidelné mytí. Nejenom, že svému laku prospějete, ale také je dobré si uvědomit, že čím dříve hmyz a ptačí trus začnete odstraňovat, tím lépe a také jednodušeji vám to půjde. Vhodnou prevencí je určitě i pravidelné voskování vašeho vozu. Právě vosk vytvoří potřebnou ochrannou vrstvu, která zabrání poškození karoserie a přispěje k jednoduššímu odstranění nežádoucích nečistot.

Raději neexperimentujte

A jak ptačí trus a hmyz z karoserie nejlépe odstranit? Je vhodné vyhnout se různým pochybným domácím experimentům, které jsou spojeny třeba s použitím octa nebo jiných agresivních látek. Osvědčenou možností je použití tlaku vody, který zajistí snadné odstranění nežádoucích problémů. V případě opravdu dlouhodobých nečistot je namístě pořídit speciální odstraňovače hmyzu, které kombinují účinnost a sílu s určitou šetrností ke karoserii.

Zdroj: https://www.directline.com/car-cover/remove-bugs-from-the-front-of-your-car
Ptačí trus a hmyz jsou pomalou zhoubou karoserie auta. Co nejdříve musí pryč
Přesunout se na začátek