Řidiči mění stěrače často zbytečně, jednoduchý krok prodlouží jejich životnost o měsíce

Stěrače jsou velmi podceňovanou, ale zároveň nesmírně důležitou součástí každého automobilu. To zjistíme především ve chvíli, kdy začne pršet. Ty kvalitní, nové nebo udržované dokážou odvádět vodu z čelního skla velmi dobře a spolehlivě. Naopak ty, o které se majitel nestará, mohou způsobit velké komplikace s viditelností.

Při potížích vyměnit?

Většina řidičů se o své stěrače opravdu nijak výrazně nestará, a tak pokud dojde k problému s tím, že nestírají, jak mají, následuje jediný krok. Tím je výměna. Ti zručnější a ti, co chtějí ušetřit, se rozhodnou pro technicky komplikovanější postup, kterým je jenom výměna gumiček stěračů. Ti ostatní poté koupí celé stěrače, které vymění za původní. V obou případech by se měl problém se špatným stíráním bez větších problémů vyřešit.

Zdroj obrázku: Freepik

Prodloužit životnost je snadné

Ne vždy ale musí doba na výměnu přijít tak brzy. Mnohdy není problém životnost stěračů prodloužit klidně o měsíce nebo u lidí, co jezdí minimálně, klidně i o roky. Stačí totiž alespoň základní údržba. Ta zabereme maximálně několik desítek vteřin a potřeba na ni není nic jiného než věci, které má každý doma k běžnému úklidu. Není proto nutné nic kupovat a investovat peníze do speciálních přípravků.

Základem údržby je jejich pravidelné čištění. Tedy samotných gumiček, které jsou v kontaktu se sklem. Nejenom, že ho nečistoty mohou kvůli tomu poškrábat, ale také mohou přispívat ke zkracování životnosti. Postup základního servisu stěračů zvládne každý. První je třeba vzít vlhčený hadřík a těmi gumičky důkladně otřít. Na měkký hadřík se následně nanese dostatek čističe na okna, takového, který obsahuje líh, a gumičky stěračů se jím důkladně otřou. A nechají oschnout. Čistič oken pomůže snadno odstranit nečistoty, stejně jako zajistí i to, že tento opomíjený prvek bude sloužit i po následující dobu bez obav, že by se při dešti snížila viditelnost skrz čelní sklo.

Zdroj: https://www.scottclarkhonda.com/blogs/209/vehicle-maintenance-tips/5-tips-take-care-windshield-wipers/
Řidiči mění stěrače často zbytečně, jednoduchý krok prodlouží jejich životnost o měsíce
Přesunout se na začátek