Řidičské rukavice působí v osobním autě směšně. Ve skutečnosti by je měl nosit každý

Komu se nestalo, že se třeba při předjíždění nebo při čekání v koloně či na křižovatce podíval do vedlejšího auta. Obvykle tam není nic k vidění, ale někdy se mohou objevit zajímavé úkazy. Třeba v podobě řidičů, kteří mají na rukou rukavice. Nikoliv zimní na zahřátí, ale ty řidičské. Je jasné, že takový výjev způsobí mnohdy i výbuch smíchu. Je ale důvod se takovému řidiči smát? Obvykle ne a i rukavice v běžném osobním autě mají svůj význam.

Snižují únavu

Řidičské rukavice mohou mít pozitivní vliv na snižování únavy rukou. Jak toto chápat? Je to jednoduché. Během jízdy se nelze vyhnout mnoha vibracím, které se přenášejí do volantu a z něho do samotných rukou. Řidičské rukavice pomohou tyto vibrace tlumit. A tím únavu rukou snižují. Díky tomu lze zvládnout bez větších problémů i delší trasy.

Snižují otlaky

Je to podobné jako u cyklistů. I ti používají rukavice, aby snížili případnou bolestivost. Čím delší cesta a čím déle se volant drží, tím více můžou bolestivé otlaky vznikat. Řidičské rukavice jsou tu od toho, aby podobné problémy dokázaly eliminovat. Vliv má samozřejmě i délka cesty, samotný terén i kvalita daných rukavic.

Zdroj obrázku: Freepik

Chrání volant

Pravidelné držení, pot, ale také různé šperky. To vše jsou věci, které se na stavu volantu podepíší. Prodat auto s extrémně opotřebovaným volantem může být složitější, jelikož budoucí kupec může mít podezření na přetáčení tachometru. Řidičské rukavice podobným problémům obvykle zabrání a volant i po desítkách tisících kilometrů vypadá stále jako nový.

Podpoří bezpečnost

Není nic horšího než upocené ruce během řízení. Pot může způsobit i to, že se řidiči volant během manévru vysmekne. A to může mít velice nepříjemné následky. Řidičské rukavice tak mají i další výhodu. Zamezují těmto rizikovým situacím a zajistí, že úchop volantu bude opravdu pevný bez rizika sklouznutí vlivem potu.

Zdroj: https://www.foraymotorgroup.co.uk/news/5-reasons-why-you-should-be-wearing-driving-gloves/
Řidičské rukavice působí v osobním autě směšně. Ve skutečnosti by je měl nosit každý
Přesunout se na začátek