Se špinavým autem se nevyplatí vždycky do myčky. Správný moment se stavem vozu nesouvisí

Udržovat své auto čisté by měl čas od času každý jeho majitel. Jak proto, že bude jeho vůz dobře vypadat, tak i proto, že tím může prospět životnosti karoserie. Ne vždy je ale návštěva myčky, kontaktní nebo bezkontaktní, dobrým nápadem. Jsou totiž situace, kdy je to to nejhorší, co udělat.

Když je auto špinavé?

Kdy se lidé rozhodnou, že pojedou se svým vozem do myčky? Obvykle ve chvíli, kdy se jim zdá již natolik špinavý, že by potřeboval adekvátní péči. V tu chvíli se to sice zdá jako logický a správný nápad, ale opak je pravdou. Návštěvu myčky není vhodné plánovat podle toho, jak je auto špinavé, ale podle něčeho jiného.

Samozřejmě teď nemáme na mysli situaci, kdy auto potřebujete po jízdě v terénu rychle zbavit velkých nečistot. V takovém případě platí, že čím dříve, tím lépe. Řeč je o klasickém mytí, po kterém auto vypadá jako ze škatulky. Pro podobnou péči je vhodné zvolit správný termín.

Zdroj obrázku: Freepik

Zajímejte se o předpověď počasí

Když začnete přemýšlet o návštěvě myčky, více než na svoje auto se raději podívejte na předpověď počasí. Na to, jaké mají být následující dny. Sucho, jasno a slunečné počasí je ideální výhled, který vám říká, že je nejlepší čas navštívit myčku. Naopak deštivé počasí není pro návštěvu myčky ideální. Vaše auto vydrží dokonale čisté jen chvíli. Stačí pár kilometrů po mokré a nečisté silnici a nebude poznat, že jste ho byli umývat.

Pozor na teploty

Další věc, kterou brát při plánování návštěvy myčky v potaz, jsou teploty. Jakmile jsou pod bodem mrazu, není pro návštěvu myčky vhodný čas. Voda, která může zatéct do různých skulin a míst, pochopitelně zmrzne, což může vozu uškodit. Přimrznout mohou i dveře ke gumovému těsnění nebo třeba sklopná zrcátka. Návštěvu myčky plánujte na den, kdy budou teploty nad bodem mrazu a budete mít jistotu, že se auto dostatečně vysuší a problémy se zamrzlou zatečenou vodou nehrozí.

Zdroj: https://gleamcarwash.com/posts/2020/2/26/when-is-the-best-time-to-clean-your-car
Se špinavým autem se nevyplatí vždycky do myčky. Správný moment se stavem vozu nesouvisí
Přesunout se na začátek