Stejné chyby se opakují na každé světelné křižovatce. Ostatní řidiče vytáčí a ničí samotné auto

Ve velkých městech jsou světelné křižovatky běžnou součástí dopravy. Primárně mají za cíl zjednodušit průjezd křižovatkou a zajistit, že i v hustém provozu se skrz křižovatku dostanou vozy z bočních, méně frekventovaných a vedlejších ulic. Když auta zastaví na červené, začnou se opakovat stále stejné chyby. A je jedno, zda v autě sedí začátečník, nebo zkušený řidič. Co vše je špatně a jaké problémy to může způsobit?

Stání na spojce

Velmi častý nešvar u těch, kteří sedí za volantem vozu s manuální převodovkou. Dojedou na křižovatku již se sešlápnutou spojkou, když zastaví, zařadí jedničku a s nohou na spojce čekají na zelenou. Klidně i několik minut. Spojka však v autech není dimenzovaná na dlouhodobé zatěžování a podobný nešvar může vést k problémům. Zvýšené namáhání zkracuje životnost, nehledě na možné problémy se setrvačníkem. Proto vždy neutrál a nohu ze spojky.

Stání na brzdě

Je tu další pedál, na kterém bychom neměli stát zbytečně dlouho. Tím je brzdový pedál. Nejenom že opět dochází ke zbytečnému a nadměrnému namáhání, ale je to také obtěžující pro ostatní řidiče – svítící zadní brzdová světla nejsou pro oči nic příjemného. Když křižovatka není v dokonalé rovině, použijte místo pedálu ruční brzdu.

Zdroj obrázku: Freepik

Systém auto hold

Obtěžovat ostatní řidiče mohou i ti, kteří mají vůz s automatickou převodovkou. A auto vybavené funkcí auto hold. Tento systém zajistí, že po zastavení a sundání nohy z brzdy auto stále stojí. Na pedálu řidič sice nohu nemá, ale brzdová světla stále svítí a ostatní řidiče obtěžují. I proto je lepší raději zařadit do polohy „P“ než využívat tohoto systému.

Zhasínání motoru

Jsou lidé, co se snaží šetřit palivo i při stání na světelné křižovatce. A tak svůj motor na červené zhasnou. Ani to není úplně ideální. Neustálým startováním vozu rozhodně neprospějete. Navíc na volnoběh auto nespotřebuje nijak velké množství paliva. A také nezapomínejte na to, že než nastartujete a rozjedete se, budou muset ostatní čekat. A někdy i troubit.

Zdroj: https://www.cbc.ca/news/canada/kitchener-waterloo/4-mistakes-to-avoid-when-going-through-an-intersection-1.2822473
Stejné chyby se opakují na každé světelné křižovatce. Ostatní řidiče vytáčí a ničí samotné auto
Přesunout se na začátek