Špatné parkování nemusí být nezkušenost. Mnozí tím chrání své auto a pak se nestačí divit

Velká parkoviště mohou přinášet zajímavé zážitky. Většina aut samozřejmě parkuje správně a jejich řidičům nedělá problém trefit se do konkrétního slotu vyznačeného výraznými bílými čárami. Jsou ale jedinci, kteří toto značení ignorují. A v tu chvíli jejich auto zabírá hned dvě parkovací místa, snižuje tím kapacitu parkoviště a některým lidem to způsobí jen problémy.

Klasické situace

Špatně parkující řidiče lze shrnout do několika kategorií. Jsou to nezkušení řidiči, začátečníci, kteří prostě jen nemají takový odhad a ani na několikátý pokus nezvládnou trefit se svým autem mezi dvě čáry. Dá se jen doufat, že se jejich schopnosti postupem času zlepší.

Potom tu jsou ti, kteří si s ničím nelámou hlavu. Prostě přijedou, nějak zajedou na parkovací místo a dále to neřeší. Možná si všimnou, že neparkují úplně dokonale, že zabírají dvě parkovací místa, ale je jim to jedno.

Jsou tu ale i ti řidiči, kteří sedí v opravdu velkém autě, které má problém se mezi dvě bílé čáry napasovat. Takové parkování se dá samozřejmě pochopit a tolerovat, jelikož parkovací místa jsou tvořena univerzálně a ne každému vozu mohou dostačovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Častá výmluva pobaví

Zapomenout nelze ještě na jeden důvod, který je spojený také s výmluvou, která zákonitě pobaví. To, že někdo parkuje záměrně přes dvě místa, dělá prý proto, aby tak ochránil své auto. Je samozřejmě pravda, že chování některých lidí na velkých parkovištích není úplně ohleduplné. Na druhou stranu, obecně si člověk parkující vedle luxusnějšího vozu dá z principu pozor.

Tento postup parkování přes dvě místa může být naopak kontraproduktivní. Pro lidi je takto zaparkované auto trnem v oku a mohou se majiteli nějakým způsobem pomstít. Záměrným škrábancem nebo zaparkováním tak, že bude auto zcela zablokováno. Dostat se do něj potom může být velmi komplikované a problémové, někdy až nemožné.

Zdroj: https://people.howstuffworks.com/taking-up-two-parking-spaces-illegal-ticket.htm
Špatné parkování nemusí být nezkušenost. Mnozí tím chrání své auto a pak se nestačí divit
Přesunout se na začátek