Zkušení řidiči vozí v autě hned několik reflexních vest. Předejdou nehodě a dalším komplikacím

Reflexní vesta je povinnou součástí výbavy auta. A plynou z toho i povinnosti. Pokud se dostaneme do problémů a musíme vystoupit z auta, měli bychom si reflexní vestu obléknout. Samozřejmě nejenom my jako řidiči, ale ideálně všichni pasažéři ve voze. Jsou však i další možnosti, jak se dá reflexní vesta využít v případě problémů. Proto je namístě vozit jich v autě hned několik. A co s nimi?

Označení přesahujícího nákladu

Čas od času můžeme mít potřebu převézt v autě něco, co je delší a přesahuje délku vozu nebo třeba vleku. Takový náklad je namístě označit. Skvěle k tomu pomůže právě reflexní vesta. Díky své barvě a reflexním prvkům je dokonale vidět i za snížené viditelnosti a ostatní řidiči hned ví, že za autem nebo vlekem je něco, na co si musí dát pozor.

Náhrada trojúhelníku

I když je výstražný trojúhelník další povinnou součástí výbavy auta, ne každý ho v autě skutečně vozí. Když je potom potřeba označit místo nehody nebo rizikové místo, opět může pomoci právě reflexní vesta. Její využití je vhodné třeba i v kombinaci s trojúhelníkem. Čím lépe se ostatní řidiči dozvědí o tom, že se v určitém úseku něco děje, tím bezpečnější bude jejich průjezd.

Zdroj obrázku: Freepik

Označení vozu

Trojúhelník by se měl umístit v dostatečné vzdálenosti od vozu. Pomocí vesty je následně vhodné označit i samotné auto. Pokud vyčuhuje do silnice nebo je blízko krajnice, je vhodné na to upozornit. I tady může pomoci právě reflexní vesta. V takovém případě není nic jednoduššího než ji pověsit třeba na zpětné zrcátko, aby jasně označovala, kde je okraj vozu a že jde o překážku na komunikaci.

Upozornění na problém

Reflexní vestu lze použít i jako možné upozornění na problém. Pokud například táhnete jiné auto nebo to vaše není schopno jet vyšší rychlostí a vy potřebujete dojet, dejte o tom vědět. Třeba umístěním reflexní vesty za zadní okno nebo ji klidně pevně pověste na zadní stěrač. Ostatní budou vědět, že něco není v pořádku.

Zdroj: http://safereflective.com/index.php/2018/11/20/how-many-safety-vests-are-needed-in-a-car/
Zkušení řidiči vozí v autě hned několik reflexních vest. Předejdou nehodě a dalším komplikacím
Přesunout se na začátek