V chladných dnech je důležitá klimatizace stejně jako v létě. Odmlžování není jediný důvod

Klimatizace je ve vozech velmi dobrý a chtěný pomocník. V létě, v horkých dnech, pomůže udržet v interiéru auta přijatelné klima a optimální teploty. Zapínat ji řidiči mají i v zimě, jelikož v tu chvíli zase pomůže s vysoušením interiéru. Tedy s tím, aby se z něho odstranila vlhkost, a tedy i nadměrné zamlžování okének. Není to ale jediný důvod, proč ji nechat zapnutou nejlépe po celý rok.

Nenápadné tlačítko

Aktivovat klimatizaci v autě není nic složitého. Obvykle k tomu poslouží nenápadné tlačítko označené písmeny A/C. Ta jsou zkratkou vycházející ze slov Air Conditioning. Aktivací tohoto tlačítka dojde k tomu, že se klimatizace uvede do chodu.

Rozdíl je v tom, zda je auto vybaveno automatickou, nebo manuální klimatizací. V případě první varianty je namístě aktivovat toto tlačítko, nastavit vhodnou teplotu a o nic více se není nutné starat. V případě druhém je třeba klimatizaci zapnout a dále upravovat teplotu a intenzitu foukání pomocí dostupné škály. To je o poznání komplikovanější.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč klimatizaci zapínat pravidelně?

Jsou samozřejmě dny, kdy se lze bez klimatizace obejít. Venku není tak horko, vlhkost je minimální, a tak mnoho řidičů nechá tlačítko neaktivní. Tedy klimatizaci vůbec nezapne. Někdy tento stav může trvat klidně i několik týdnů nebo třeba měsíců. Dokonce jsou lidé, kteří klimatizaci nezapnou vůbec, protože ji nepotřebují. A to je velká chyba.

Klimatizaci bychom měli zapínat pravidelně především proto, abychom prospěli celému systému. Tedy aby byl pravidelně v chodu a pravidelně došlo k promazání jednotlivých součástí, které celý systém tvoří. V opačném případě se můžeme vystavovat riziku problémů. Systém nebude dlouho aktivní a následně už se ani nemusí spustit. Pravidelným zapínáním také provádíme jakousi kontrolu funkčnosti celého systému. S předstihem lze odhalit možné závady a ty následně pochopitelně i vyřešit. A to dopředu, nikoliv až ve chvíli, kdy klimatizaci budeme opravdu potřebovat, ale po stisku tlačítka se nic nestane.

Zdroj: https://www.euromotiveperformance.com/2017/12/why-you-should-run-your-ac-in-winter-too
V chladných dnech je důležitá klimatizace stejně jako v létě. Odmlžování není jediný důvod
Přesunout se na začátek