SUV Lamborghini Urus

Již za týden by se na výstavě v Pekingu měl odhalit koncept nového Lamborghini do terénu, italský časopis Quattroruote přišel s prvními skicami a v reakci na to automobilka uvolnila první oficiální snímky.

Lamborghini patří pod Audi a tím i do koncernu Volkswagen, takže se přímo nabízí využití koncernové platformy a hovoří se o podvozku z Porsche Cayene, ovšem logiku by měla i návaznost na připravovaná Bentley EXP 9 F. Celková podoba ovšem prozrazuje hlavně inspiraci designem BMW X6. Lamborghini přislíbilo své SUV nejdříve v roce 2017.

Pod kapotou by měl tlouct upravený agregát Gallardo V10, jiné fámy hovoří rovnou o hybridu kombinujícím V12 a elektromotor s celkovým výkonem 600 HP. Agresivní vzhled určitě naváže na charakteristické tvary Lamborghini a značná část kapot bude z karbonu. Prototyp představený několika vyvoleným v Paříži prý jezdí na 24palcových karbonových kolech, má LEDkové světlomety a zrcátka nahrazená kamerovým systémem.

Modely Gallardo a Aventador by tak mohla v budoucnu rozšířit ještě kategorie SUV, která je stále více populární i v Číně. Také proto se tato novinka ukáže právě v Pekingu. Naváže tak na jiný extravagantní model z osmdesátých let, Lamborghini LM-002. Kterých se v letech 1986 až 1993 vyrobilo 501 a dnes jsou vyhledávanými sběratelskými kuriozitami.Autor: FilipT

SUV Lamborghini Urus
Přesunout se na začátek