Když se objeví policejní hlídka, každý řidič pochopitelně znejistí. I když si není vědom, že by cokoliv spáchal. Je běžné, že má lehké obavy. Vždy se totiž může něco najít. Proto někteří řidiči dělají vše pro to, aby se hlídce vyhnuli. Jaké mají možnosti a jsou vůbec legální?
Ujetí policejní kontrole
Začneme hned tím, co rozhodně nedoporučujeme zkoušet. Hrozí nejenom pokuta, ale i velké nebezpečí. Nezastavit a ujet nebo náhle změnit směr a pokračovat v jízdě jinudy není rozhodně správný přístup. Zbytečně si tím přitížíme a vždy to pro nás jako řidiče bude horší, než když hlídce zastavíme. Navíc šance, že někdo policii unikne, je spíše malá.
Sledování chytrých navigací a informačního servisu
Druhou možností, jak by se dalo na policejní hlídku vyzrát, je využití moderních technologií nebo solidarity řidičů. Různé chytré navigace dostupné pro mobilní telefony mohou na hlídku upozorňovat – do systému její polohu zadají ostatní řidiči. Podobně je tomu i v případě různých rádií, která vysílají dopravní informační servis. Díky tomu se lze místu, kde je hlídka, snadno vyhnout.
Spoléhání se na solidaritu řidičů
Možnost, jak se vyhnout policejní hlídce, je spoleh na solidaritu ostatních řidičů. Není nic výjimečného, že řidiči probliknou ostatní, čímž je upozorní třeba na měření rychlosti nebo policejní hlídku. Kdo se chce vyhnout zastavení, začne volit jinou trasu a snaží se rizikové místo objet.
Schování se za jiné auto
Další variantou je schování se. A to za jiné auto. Ideální je se doslova nalepit třeba za větší dodávku nebo kamion. Policejní hlídka tak nemusí mít do poslední chvíle o osobním voze ani potuchy. A tak ho nezastaví. Pozor ale na riziko nedodržení bezpečné vzdálenosti. Tento styl jízdy může vyvolat zájem policejní hlídky, která se následně za hříšníkem vydá, dostihne ho a může ho i pokutovat.
Zdroj: https://criminalattorneysmontreal.com/random-police-checks/