Novinka od Škody – Kodiaq ve verzi pick-up. Jak by měl vypadat a co nabídne?

Nebude se jednat o sériovou výrobu, ale o úkol pro učně z tovární školy Škody. Užitkový pick-up už má svou podobu na papíře, zbývá jen převést ji ve skutečnost. Učni tak mají příležitost splnit si svůj sen – postavit si vlastní auto, které si také sami navrhnou. Vždy se musí inspirovat již hotovým modelem od Škody.

Jaká auta byla stvořena v minulosti?

V minulosti se učni nechali inspirovat následujícími vozy:

  • „hudební“ Citigo,
  • Karoq bez střechy – Sunroq.
  • Nyní přichází na řadu Kodiaq ve verzi pick-up.

Bude pick-up zařazen do sériové výroby?

Automobilka Škoda zatím pick-up ve svém portfoliu aut nemá. Podle vedení se o takovém modelu ani neuvažuje, není pro evropský trh dostatečně atraktivní. Pick-upem je například Volkswagen Amarok, kterému se učňovská verze svým vzhledem blíží. A protože se nejedná o typ karoserie, která by měla být zařazena do klasické výroby Škody, o to více je zde místa na experimentování. Kabriolety již učni vyčerpali, proto přišli právě s tímto novým konceptem, se kterým se mohli dostatečně vyhrát.

Projekt pro učně Škodovky

Takový sen o stvoření vlastního auta už si mohli učni vyzkoušet v pěti předchozích verzích. Nyní se tedy jedná o celkem šestý projekt, na kterém se účastní 29 žáků a 6 žákyň Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto. Jejích věk se pohybuje od 17 do 20 let. Verze dvoudveřového pick-upu je zatím jen na papíře, na odhalení si budeme muset počkat do června tohoto roku.

Novinka od Škody – Kodiaq ve verzi pick-up. Jak by měl vypadat a co nabídne?
Přesunout se na začátek