Chování mechaniků v servisech je stále horší. Před předáním auta je třeba myslet na několik věcí

Dát auto do servisu je bráno jako nutné zlo. Pokud je s automobilem něco špatně a my s ním potřebujeme jezdit, musíme ho dát opravit. Ne každý má kamaráda mechanika, který to udělá rychle, levně a kvalitně. Řada řidičů musí do klasických servisů. Jejich mechanici ale nemusí mít obecně dobrou pověst a jejich chování může být stále horší. Jak se proti němu bránit? Existuje jenom jeden jediný způsob – mít důkazy.

Bez předávacího protokolu to nepůjde

Při předání auta do servisu dbejte na sepsání předávacího protokolu. V něm jasně specifikujte, jaké auto se předává, kolik je v nádrži paliva či nakolik je nabitý akumulátor a jaký je stav tachometru. Toto všechno zajistí, že budete moci zkontrolovat, zda s autem nějaký mechanik nejezdil pro svoji zábavu. U unikátních vozů to může být běžnou praxí, že si lidé z dílny auto půjčí a chtějí se projet.

Zdroj obrázku: Freepik

Mějte fotografie

Do předávacího protokolu je vhodné také uvést stav vozidla. Tedy všechna poškození, která má. Jsou to hlavně různé škrábance, promáčkliny i rýhy. Před předáním auta je vhodné si ho i detailně nafotit. Pokud při vyzvednutí objevíte škrábanec nebo jiné poškození, jsou fotky ideálním důkazem, že se problém stal během opravy. A je pochopitelné, že v tu chvíli bude náklady na uvedení do původního stavu řešit servis.

Chtějte všechny doklady

Dostat fakturu, kde bude pouze vyčíslená cena práce a dílů, je další nepříjemnou praxí. Vždy trvejte na tom, že na faktuře bude vyčísleno vše do posledního šroubku. Hlavně tedy použité díly, nejlépe s jejich sériovými čísly. Budete si moci zkontrolovat, zda došlo opravdu k výměně daného dílu a zda byl použitý ten, co je fakturovaný. Nešvarem totiž bývá použití dílů z druhovýroby, ale fakturace originálů.

Požadujte dokumentaci

V servise nemůžete být nonstop, 24 hodin denně, abyste hlídali mechanika při práci. Proto požadujte dokumentaci – ideálně fotografickou. Kvalitní profesionální servis by vám ji měl poskytnout. Přesně tak uvidíte, co bylo špatné, co mechanik dělal a jak vypadá výsledek.

Zdroj: https://www.veturilo.io/blog/visiting-an-auto-repair-shop/
Chování mechaniků v servisech je stále horší. Před předáním auta je třeba myslet na několik věcí
Přesunout se na začátek